Новини

верхушка Кропивницкий

 

24 січня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні».

верхушка Кропивницкий

 

19 січня 2018 року о 14.15 у рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років та до Дня Соборності України у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї буде представлена пересувна виставка, створена  Українським інститутом національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція (1917-1921)»

верхушка Кропивницкий

 

19 січня 2018 р. у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбудеться захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу»  - ВОДОХРЕЩА .

            У програмі: розповідь про історію свята, виступ протоієрея отця Михайла  - настоятеля Свято-Преображенського храму с. Велика Виска, обряд освячення води, екскурсія по заповіднику.

1111

 

11 січня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна літературно-краєзнавча конференція, присвячена                           100-річчю від дня народження відомого українського поета, вченого-лінгвіста й літературознавця канадської діаспори, уродженця Долинського краю Яра Славутича (1918 – 2011).

верхушка Кропивницкий

 

Історико – архітектурний заповідник родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 7 січня 2018 року проводитиме захід  Різдво ХристовеЩороку 7 січня весь православний світ відзначає одне з найголовніших християнських свят - Різдво Христове. Вранці 7 січня люди радісно вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують – «Славімо його!». У цей день прийнято ходити до церкви на святкову молитву, а також ходити в гості до родичів. У цей день у Свято–Хрестовоздвиженському храмі буде  відслужена Божественна літургія. Біля ікони Різдва Христового буде відслужена благодарственна молебінь, де кожен матиме змогу приклонитись до ікони та прославити  у загальній молитві  Ісуса Христа.

1111

 

5 січня 2018 року відбулась презентація «Наукового збірника Кіровоградського обласного  краєзнавчого музею. Випуск ІІ». 

До співробітників музею з вітальним словом звернулась заступник начальника відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи, туризму та культурної спадщини департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцька Олена Анатоліївна. Вона акцентувала увагу присутніх на важливості краєзнавчої, науково-дослідної роботи для виховання підростаючого покоління, висловила підтримку і радість з нагоди виходу у світ збірника.

1111

 

4 січня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Битва за Кіровоград у картах і схемах», присвяченої
74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

верхушка Кропивницкий

 

5 січня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація другого випуску «Наукового збірника Кіровоградського обласного краєзнавчого музею».

верхушка Кропивницкий

 

Історико – архітектурний заповідник родини Раєвських філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею 7 січня 2018 року проводитиме захід  Різдво Христове.

верхушка Кропивницкий

 

В останні дні минулого року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей взяв участь у безстроковому флешмобі «Музейні таємниці» на сайті Міністерства культури України, що презентує унікальні експонати українських музеїв, що довгий час знаходилися у закритих спецфондах та були невідомі широкому загалу відвідувачів.

верхушка Кропивницкий

 

4 січня 2018 року об 11.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Битва за Кіровоград у картах і схемах», присвяченої 74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року.

111

 

Учора, 29 грудня колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею приймав поздоровлення від керівництва музею. Наша дружня команда працівників музею бажає усім щасливого нового року та Різдва Христового, здійснення усіх мрій, та міцного здоровя! : - )

1

 

26 грудня 2017 р. молодший науковий співробітник відділу історії Дацька В.В. провела чергову інтерактивну бесіду, присвячену зимовим святам, цього разу у НВК №26. Заступник директора навчального закладу Воронов Ю.М. акцентував увагу у своєму виступі на тісній співпраці з музеєм у напрямку естетичного, духовного виховання дітей.

1

 

20 грудня 2017 року в приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького за сприяння ГУНП у Кіровоградській області відбулися урочисті заходи, присвячені Дню вшанування пенсіонерів та ветеранів МВС та Національної поліції України. Захід зібрав правоохоронців усіх поколінь та всіх бажаючих.  Впродовж заходу відбулося прийняття поліцейськими присяги та концерт-привітання.

1

 

19 грудня 2017  року у  філії  Кіровоградського  обласного  краєзна-вчого  музею  історико- архітектурному  заповіднику  родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День святого Миколая. Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято святого Миколая. Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Він за  був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були православними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей  та  був піднесений до рангу святих. Урочисто відзначаються дні його пам'яті, лунають молитви до нього як заступника і покровителя знедолених. В цей день було  відслужено богослужіння в Свято – Хрестовоздвиженському храмі, яке очолив настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм в цей день біля ікони було прочитано акафіст, кожен мав змогу звернутися у своїх моливах до святого зі своїми проханнями. Після  цього  прихожани та гості нашого свята пройшли хресною ходою навколо храму з старовинною іконою святого Миколая, якій понад 250 років.

1

 

19 грудня 2017 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї було проведено тематичний майстер-клас, присвячений Святому Миколаю.

1

 

14 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні»  за участю Холявка Віктора Валентиновича – голови громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

1

 

7 та 8 грудня 2017 р. акцію продовжено на базі Кіровоградського обласного центру народної творчості. Далі - місто Новомиргород Кіровоградської області.

1

 

7 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  захід патріотичного спрямування «Герої не вмирають, герої – назавжди!».

20171206 142114

 

6 грудня 2017 р. продовжились заходи у рамках акції «Україна вишивана». Зранку співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, зокрема координатори акції від музею - Колесник С.Е.(заступник директора з науково-методичної роботи) та Завалій Н.В. (молодший науковий співробітник відділу природи), зустрічали охочих долучитись до роботи. Були тут і відомі у краї майстри народної творчості з громадських організацій «Ниточка» та «Єлисаветградський узвіз», і просто бажаючі підтримати патріотичний порив. Абрис Кіровоградської області поступово заповнювався бузковим кольором, зрушилось також вишивання державного прапора України.

DSCN0318

 

6 грудня 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч учнівської молоді із військовослужбовцями, присвячена до Дня Збройних Сил України. Метою заходу стала популяризація української армії, виховання патріотизму, ознайомлення учнів із правдивою історією війни на сході України. Захід зібрав співробітників обласного краєзнавчого музею, учнів і викладачів комунального закладу «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

111

 

Акція «Україна моя вишивана», що стартувала 22 червня 2017 р. на Тернопільщині, вже відбулася у західних та південних областях. До неї долучилось кілька тисяч осіб різного віку і статі. Її суть полягає у вишиванні зображення карти України хрестиком усіма обласними центрами, що є символом єднання країни. Мапа розміром 3х1,5 метри мандрує країною, місцеві волонтери координуються із громадами та організовують акцію у своєму населеному пункті.

для анонса

 

7 грудня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться   захід патріотичного спрямування.

DSCN0239

 

01 грудня 2017 року з нагоди 125-річчя від дня народження відомого майстра живопису першої половини ХХ століття, педагога і нашого земляка Олександра Осмьоркіна (1892–1953) у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Місто митця».

для анонса

 

01 грудня 2017 року з нагоди 125-річчя від дня народження відомого майстра живопису першої половини ХХ століття, педагога і нашого земляка Олександра Осмьоркіна (1892–1953) у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться захід «Місто митця».

20171124 105742

 

24 листопада 2017 року відбувся захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів − «Жнива Скорботи». Захід було проведено з метою збереження історичної пам’яті.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників музею, краєзнавців, студентів і викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих.

DSCN0153

 

23 листопада 2017 р. Кіровоградський обласний краєзнавчий музей долучився до фестивалю японської культури серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Японія - незвичайна країна», що проводився Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості на відзначення "Року Японії в Україні" на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

для анонса

 

24 листопада 2017 року о 10:00 відбудеться захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів − «Жнива Скорботи». Цього дня у стінах обласного краєзнавчого музею пролунають спогади очевидців, відзняті на відео-плівку та зафіксовані на папері. Кожен відвідувач зможе особисто ознайомитися зі спогадами окремих людей, які змогли вижити у 1932-1933 рр.

Запрошуємо всіх небайдужих!

 

DSCN0073

 

21 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Свободу не спинити», присвячений до Дня Гідності і Свободи.

У кінці листопада 2013 року тисячі українців вийшли на площу у центрі української столиці, щоб сказати «ні» несправедливому режиму та підтримати курс на євроінтеграцію. Влада не лише не почула виступаючих, але й пішла на свідомий злочин, застосувавши проти протестувальників силу, і, в кінцевому підсумку, зброю. Ці події остаточно змінили українське суспільство та розпочали відлік нової епохи.

для анонса

 

21 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Свободу не спинити» з нагоди                     4-ї річниці від початку Євромайдану в Україні.

20171114 134204

 

14 листопада 2017 року відділ обласного краєзнавчого музею – меморіальний  музей  М.Л.Кропивницького у черговий раз зустрічав своїх щирих друзів – творчих працівників Кіровоградського академічного обласного театру ляльок. Цього разу гостями будинку корифея стали: педагог-організатор Яна Третяк, художник-бутафор Тетяна Царюк, артистка-ляльковод Інна Марченко.

DSCN9854

 

9 листопада 2017 р. у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «Сторінки з історії друкарства на території краю».

IMG 9913

 

8 листопада у відділі рідкісних і цінних видань обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація виставки документів «Жовтневий переворот 1917 року: наслідки для України». Дана виставка була підготовлена спільно з Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм та Державним архівом Кіровоградської області. Основу книг, представлених на виставці, складають видання української діаспори, що вийшли в Торонто, Нью-Йорку, Мюнхені в різний час, а також цікаві сучасні дослідження.

DSCN9810

 

08 листопада 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею пройшов вечір пам’яті Віктора Олексійовича Погрібного - завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі», голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні та Олеся Гончара, обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка, поета, публіциста, заслуженого журналіста України.

79102734 1

9 листопада 2017 року об 11:20 відбудеться захід «Сторінки з історії друкарства на території краю» до Дня української писемності та мови. Нагадаємо, що це державне свято в Україні відзначається з 1997 року.

для анонса

08 листопада 2017 року буде проведено  вечір памʼяті  Віктора Олексійовича Погрібного «З любовʼю у серці», за участю його друзів по перу, знайомих, рідних.

1

6 листопада 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся обласний семінар-практикум для співробітників музеїв-юридичних осіб Кіровоградської області «Експонування Музейного фонду України. Завдання і проблеми». Із вступним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений діяч культури України Наталія Юріївна Агапєєва.

для анонса

06 листопада 2017 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей проводить щорічний обласний семінар-практикум для співробітників музеїв-юридичних осіб Кіровоградської області «Експонування Музейного фонду України. Завдання і проблеми».

1

26 жовтня 2017 року о 13.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Визволення України: героїзм і трагедія».

для анонса

26 жовтня 2017 року о 13.00 у приміщені обласного краєзнавчого музею відбудеться презентація виставки «Визволення України: героїзм і трагедія».

1

23 жовтня 2017 року на базі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у відділі природи відбулось спеціалізоване інтерактивне заняття для дітей з особливими потребами «Відкриваємо простір».