Новини

 1

7 липня 2018 року Історико - архітектурний заповідник родини Раєвських, філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею проводили захід до свята Івана Купала.

1

 

29 червня 2018 року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному (Центрі популяризації гончарної спадщини України) урочисто відкрилася Національна виставка творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України.

01

 

26 червня 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Основний закон України. Історія і сучасність». Захід проведено з нагоди 22-ї річниці із дня прийняття основного закону – Конституції України. До музею цього дня завітали студенти Кропивницького професійного ліцею побутового обслуговування разом зі своїми керівниками Горелік Іриною Вікторівною та Цимбаліст Ольгою Володимирівною.

1

 

Ось уже понад 15 років колектив краєзнавчого музею, з метою підвищення кваліфікації, здійснює виїзди до музейних закладів України: безпосередньо ознайомлюється з надбаннями колег-музейників, налагоджує співпрацю у різних напрямках. Цього року ми завітали до музею Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у місті Переяслав-Хмельницький Київської області.

warninig

 

22 червня 2018 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї санітарний день. Просимо пробачення за незручності.

01

 

15 червня 2018 р. у приміщенні Інженерного коледжу ЦНТУ відбулася презентація виставки «Рідні гості». Захід проведено з нагоди 100-річчя перебування Українських січових стрільців на Єлисаветградщині. На ній були представлені 30 унікальних світлин, які відобразили провідних діячів УСС та побут вояків із далекої Галичини на території нашого краю.

01

 

14 червня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття семінару для хореографів з Канади.

 З вітальним словом до учасників звернулися директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва  Н. Ю., доцент кафедри хореографічних дисциплін ЦДПУ імені В. Винниченка, заслужений працівник культури України Босий В.С., керівник зразкового хореографічного колективу «Аеліта» Ткаченко О.І. та засновник фонду культури та мистецтв «Перспектива» Стрижаков А.О.

01

 

З нагоди Дня пам’яті жертв війни в Україні науковці відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  створили виставку «Пам’ять», презентація котрої відбулась 13 червня 2018 року у приміщенні комунального закладу навчально – виховного об’єднання загальноосвітньої школи – інтернату, ліцею «Сокіл».

01

 

Голова клубу авторськоі пісні та поезіі Холявко В.В. та Дідук І. В. (музичний колектив "Байгород") 7-го червня 2018 р. завітали у відділ обласного краєзнавчого музею - меморіальний музей М. Л. Кропивницького, де відбулася творча зустріч. Разом з глядачами, учнями молодших класів дитячого закладу відпочинку "Сонечко", гості виконали пісні з мультиплікаційних фільмів, дитячі пісні, які сповнені світла, гарного настрою, добра і віри. Діти поринули у пісенний вир створений закоханими і захопленими своєю справою людьми.

01

 

6 червня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. (Захід повторений наступного дня, 7 червня.)   

 11 1

 

У цей же день до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітала дорога гостя, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук , професор, заслужений діяч науки і техніки України , донька видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського Ольга Василівна Сухомлинська. Після короткого обговорення стану справ щодо ремонту та реекспозиції педагогічно-меморіального музею В.О.Сухомлинського у смт Павлиш Онуфріївського району, вона пройшлась залами відділу історії обласного краєзнавчого музею.

01

 

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. 15 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)), який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля.

 

для анонса

 

6 та 7 червня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

для анонса

 

05 червня 2018 року, у Всесвітній день охорони навколишнього середовищаКіровоградський обласний краєзнавчий музей спільно з природничо-географічним факультетом Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка проводить обласну краєзнавчу науково-практичну конференцію «Суспільні і природничі дослідження та охорона природи Кіровоградської області: музеєзнавчі аспекти».

1
 
Колектив обласного краєзнавчого музею вітає директора музею Агапєєву Наталію Юріївну з отриманням високої нагороди – ордену «Берегиня України».
Орден вручено 23 травня в будинку офіційних прийомів Кабінету Міністрів України. Нагороду вручав перший Президент України Леонід Макарович Кравчук.

01

 

24 травня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна науково-практична конференція «Актуальні проблеми дослідження історії Центральної України і музеї».

 З вітальним словом до учасників конференції звернулася представник департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцька Олена Анатоліївна, яка підкреслила, що дана конференція є важливою для розвитку краєзнавства та музейної діяльності. Вона побажала учасникам плідної роботи та нових цікавих і актуальних досліджень.

1

 

22 травня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно відбулись урочистості з нагоди відзначення учасників конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Ведуча заходу, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, член конкурсної комісії Агапєєва Наталія Юріївна розповіла про учасників конкурсу та їхні дослідження.

1

 

22 травня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід, присвячений 178‑й річниці від дня народження Батька української сцени і українських акторів Марка Кропивницького.

            Цього дня до музею завітали палкі прихильники українського театрального мистецтва, зокрема, - самодіяльні актори з смт. Новгородка, а також учнівська молодь – представники Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ.

для анонса

 

24 травня 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться обласна краєзнавча науково-практична конференція «Актуальні проблеми дослідження історії України і музеї». Окрім музейників   з міста Кропивницького та з районів області очікуються дослідники з Вінниці, Дніпра, Кривого Рогу, Черкащини (Кам’янки та Чигирина).

01

 

19 травня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась акція "Ніч музеїв".

1

 

18го травня 2018 р. уся команда працівників Кіровоградського краєзнавчого музею зібралась на святкуванні з нагоди всесвітнього для музеїв. На фото нижче - колектив музею, вітання, вручення подяк та дипломів, як підсумок продуктивної праці за певний проміжок часу.

1

17 травня 2018 р. - День вишиванки для всієї України. Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно прийшли сьогодні на роботу у вишитих сорочках та сукнях, що виглядало дуже святково.

для анонса

 

22 травня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід, присвячений 178‑й річниці від дня народження славетного Батька української сцени і українських акторів Марка Кропивницького.

         Цього дня до музею корифея для участі у заході завітають самодіяльні митці Новгородківського РБК, це актори народного аматорського театру малих форм «Камертон» (керівник Л.Зерницька) та учасники театрального колективу «Маска» (керівник – О.Гопак), які подарують глядачам цікаву художню програму. Також звучатиме романс М.Кропивницького «Соловейко» у виконанні кропивничанки Л.Кардаш.

ночь

19 травня 2018 року з 16.00 до 22.00

МУЗЕЙ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ 
«НІЧ МУЗЕЇВ» З ПРОГРАМОЮ 
«ЗІРКОВА НІЧ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ»

Тема акції, запропонована Міжнародною Радою музеїв ICOM,  – 
«Музеї в епоху гіперкомунікації».

1

 

8 травня 2018 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Аерофотослужба Другої світової у світлинах Василя та Ганни Бажан», яка приурочена Дню Пам’яті та примирення та Дню Перемоги над нацистською Німеччиною.

Ідеєю виставки є прагнення показати війну через призму життєвого і бойового шляху звичайної радянської родини Бажанів.

Джерельною базою виставки стали фотографії з архіву фронтовиків Василя та Ганни Бажан, які ілюструють історію аерофотослужби радянської авіації в роки Другої світової війни.

1

 

        8  травня  2018 р. у  приміщенні  комунального   закладу  «НВО  № 32» за  ініціативою   співробітників  відділу  історії  обласного  краєзнавчого  музею  відбулося  відкриття  виставки  « Вони  наближали  Перемогу»,  присвяченої  73 – й  річниці  Перемоги  над нацизмом.

         Все  далі  й  далі  від  нас  події  Другої  світової  війни,  але  й  сьогодні  величний подвиг  героїв,  які  наблизили  перемогу , залишається  невичерпним  джерелом  патріотизму.

для анонса

8 травня 2018 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Аерофотослужба Другої світової у світлинах Василя та Ганни Бажан», яка приурочена Дню Пам’яті та примирення та Дню Перемоги над нацистською Німеччиною.

1

«Жінки на фронтах війни» - так називається захід, присвячений 73-й річниці Перемоги над фашизмом, проведений 24 квітня 2018 року співробітниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею для учнів НВК №26 в приміщенні Кіровоградської центральної міської бібліотеки.

1

І вже ось знову 26 квітня…

Саме у цей день 1986 року «вогонь Чорнобиля» опалив землю і душі мільйонів українців. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Тож сьогодні ми ще раз зі словами вдячності хочемо згадати всіх тих, хто був причетним до ліквідації наслідків атомного лиха, хто не шкодуючи свого життя рятував наше майбутнє.

До 32-ї річниці аварії на ЧАЕС у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч учнів ЗОШ № 24 з ліквідаторами аварії, членами міської ветеранської організації «Союз Чорнобиль» Олександром Диким та Володимиром Суріним.

1

24 квітня 2018 року до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітали вчителі географії та природознавства з усієї області.

Завідуюча відділом природи Вікторія Слюсаренко презентувала новостворену експозицію відділу та провела практичне заняття на тему: «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі під час викладання природничих дисциплін на прикладі краєзнавчого музею». Мова йшла про використання інтерактивних методів роботи під час проведення різнопланових заходів.

1

 

25 квітня 2018 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація фотовиставки «Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» очима сучасника», на якій представлено фото з архівів легендарного кіровоградського фотографа, фотокореспондента обласних газет «Кіровоградська правда» та «Молодий комунар», голови обласної Спілки фотохудожників України (1994-2005 рр.) Василя Ксенофонтовича Ковпака.

1

 

23 квітня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід присвячений Дню пам’яті і примирення.

У переддень відзначення 73-ої річниці Перемоги над фашизмом, музей відвідали учні Кропивницького інженерного коледжу Центрально-Українського Національного технічного університету (ЦНТУ).

1

25 квітня 2018 року о 12:00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» очима сучасника», на якій будуть представлені фотографії ансамблю «Ятрань» з архівів легендарного кіровоградського фотографа, фотокореспондента обласних газет «Кіровоградська правда» і «Молодий комунар», голови обласної Спілки фотохудожників України (1994-2005 рр.) Василя Ковпака.

1

 

Щороку, третьої суботи квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День Довкілля.

З нагоди цього дня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї співробітники відділу природи ВІкторія Слюсаренко, Світлана Саванчук та Наталія Завалій проводять цикл тематичних майстер-класів "Довкілля очима дітей".

для анонса

 

 23 квітня 2018 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід присвячений Дню пам’яті і примирення.

Цього дня до музею завітають  викладачі та учні музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза (ансамбль бандуристів «Пелюстки надії», керівник - О.Горобченко та ансамбль народних інструментів «Музики», керівник – М.Хорунжий), які подарують глядачам, учнівській молоді, концертну програму, присвячену пам’яті героїв-земляків.

для анонса

24 травня 2018 року

Запрошуємо співробітників музеїв, науковців, 
краєзнавців до участі у роботі обласної краєзнавчої 
науково-практичної конференції 

“АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ 

ІСТОРІЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ УКРАЇНИ І МУЗЕЇ”

для анонса

 

19 квітня 2018 року відбудеться презентація книги Бориса Шевченка “Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії”.

У книзі на основі архівних документів, історичної й краєзнавчої літератури та спогадів розповідається про події Другої світової війни на території сучасного Маловисківського району Кіровоградської області. У науковий та інформаційний обіг вводиться значна кількість невідомих раніше фактів і даних.

1

 

13 квітня 2018 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки, присвяченої Міжнародному дню польоту людини в космос: «Земляки – піонери авіації та космонавтики: О.С. Кудашев, Л.М. Мацієвич, Ю.В. Кондратюк, Л.І. Попов».

Захід було проведено з метою ознайомлення відвідувачів з досягненнями наших земляків у галузі авіації та космонавтики.

Афіша

 

13 квітня 2018 року о 13.00 відбудеться відкриття виставки: «Земляки – піонери авіації та космонавтики: О.С. Кудашев, Л.М. Мацієвич, Ю.В. Кондратюк, Л.І. Попов» до Міжнародного дня польоту людини в космос. Під час анонсованого заходу запланована презентація виставки. На виставці відвідувачі зможуть ознайомитися з досягненнями наших земляків у галузі авіації та космонавтики. Зокрема, будуть представлені матеріали про першого вітчизняного авіаконструктора – уродженця Малої Виски, князя Олександра Кудашева; про одного з перших вітчизняних авіаторів, корабельного інженера-конструктора, розробника проекту першого морського авіаносця – уродженця Олександрівки, Левка Мацієвича; про піонера ракетної техніки й теорії космічних польотів – Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея); про першого земляка льотчика-космонавта Леоніда Попова.

1

 

04 квітня  2018 року в  Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки, присвяченої Великодню  «Духовні святині з колекції Олександра Ільїна».

 

У вступному слові з нагоди відкриття виставки заступник директора музею Колесник Світлана Едуардівна зазначила, що про відомого кіровоградського колекціонера Олександра Борисовича Ільїна (04.04.1920 – 21.10.1993) написано багато статей, знято художні  і документальні фільми, але життя цієї унікальної людини до сьогодні оповите багатьма таємницями. Між тим  колекція, яку  зібрав О.Ільїн, після його смерті передана державі і вже більш ніж двадцять років вона експонується у нашому музеї та зберігається у ОУНБ ім. Д.Чижевського. Наталія Юріївна підкреслила, що у День  народження  Олександра Борисовича хотілося б згадати про його діяльність не тільки як  колекціонера та реставратора, а  як  людини дуже віруючої та розповісти про особливі предмети колекції, а саме про збережені святині – ікони, церковне начиння та книги.

1

27  березня  2018  року  науковий  співробітник  Історико – архітектурного  заповідника  родини  Раєвських Вадим Олександрович Куценко  завітав  до  Розумівської  ЗОШ  та  провів цікаву  бесіду  з  учнями  молодших  класів  до Міжнародного  дня  театру.