Новини

01

 

10 жовтня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, в рамках відзначення Дня захисника України, відбулася презентація виставки «Фактор свободи». 14 жовтня, день Покрови Пресвятої Богородиці ще з козацьких часів був святковим днем для захисників Батьківщини. Враховуючи історичні традиції українського війська, у цей день також було утворено Українську повстанську армію.

Завідуюча відділу історії Пархомчук В. О. у передньому слові підкреслила, що джерельною базою пересувної виставки стали фотографії та документи, які вперше цілісно розповідають про знакових постатей нашої історії, котрі з плином часу стали символами національно-визвольної боротьби українського народу. Це такі славні сини України як Іван Мазепа, Симон Петлюра та Степан Бандера.

Перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Коваленко С.П., звертаючись до громадян, зазначив про «виклики», що стоять сьогодні перед Україною, головний із яких - збереження державного суверенітету. Про те, що необхідно знати історію свого народу та шанувати пам'ять про-захисників української землі усіх поколінь

  Головний спеціаліст територіальної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Гуріна Л.В. розповіла присутнім про звичайних людей, героїв сьогодення, які виборюють незалежність нашої держави і чим вони жертвують заради мирного неба над Україною.

Кандидат філологічних наук Ратушняк О.М. акцентував увагу відвідувачів на символізмі цієї виставки. На інтерактивних банерах показано спадковість боротьби за волю, долю і державу українського народу крізь століття. Окрім того громадський діяч побіжно торкнувся теми ворожої пропаганди, яка була спрямована на дискредитацію лідерів національно-визвольного руху серед простих українців та навіть світової спільноти.

Старший науковий співробітник відділу історії Шевченко Б.Л. презентував виставку присутнім. Він розглянув цікаві сторінки з насичених біографій діячів Гетьманщини, доби Української революції 1917-21 рр. та періоду Другої світової війни. Разом з ним гості музею спробували уявити, який вигляд мали б у мережі Facebook профілі гетьмана Івана Мазепи, голови Директорії УНР Симона Петлюри та провідника ОУН Степана Бандери, які місця показала би їхня Google-карта, з ким би вони товаришували, побачити світло та тінь їхніх ключових рішень.

Сподіваємося що відвідувачі виставки зрозуміють, чому ж волелюбні українці в різні часи  називалися мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями?!

Термін експонування виставки у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї – 10-24 жовтня 2019 року, потім вона буде передана до районних музеїв  Кіровоградської  області.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02