Новини

01

 

24 вересня о 8.30 співробітники відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею презентували виставку «Підпільно-партизанський рух на Кіровоградщині в роки Другої Світової війни» для учнів Кропивницької гімназії імені Тараса Шевченка, присвячену Дню Партизанської Слави, яка відзначається щорічно 22 вересня. У ході заходу були використані матеріали із фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Молодший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Валентина Дацька розповіла дітям про зміст та значення свята, проілюструвала ті події спогадів партизанів і підпільників  та їхніх рідних, назвала прізвища найбільш відомих з них.

Старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Анатолій Маршанін в ході екскурсії, використовуючи ілюстровані матеріали, розкрив причини, джерела партизанського руху, описав їх методи боротьби,  перебіг найбільш відомих партизанських операцій на теренах Кіровоградщини.

Учні, прослухавши цікаві та інформативні лекції, дізналися не лише про партизанський рух, як явище, але й отримали більш загальні знання про хід бойових дій, довідалися про повсякденне життя людей та про однозначно негативні наслідки, які приносить війна.

Впродовж Другої Світової війни боротьбу за рідну українську землю вели як вояки ОУН, УПА, так і рядові бійці червоної армії та прості українці. Завдання майбутніх поколінь – зберегти пам’ять про їхній подвиг.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02