Новини

1

28 серпня 2017 року відбувся спільний захід обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського та обласного краєзнавчого музею День пам’яті Юрія Яновського «Стрибок над долею», присвячений 115-ій річниці від дня народження українського письменника на базі відділу мистецтв ОУНБ ім. Дмитра Чижевського.

У ході заходу були висвітлені маловідомі сторінки народження та життя єлисаветградського періоду Юрія Яновського (Володимир Поліщук), мистецька спадщина Юрія Яновського (Світлана Ушакова), історія створення меморіалу Юрія Яновського у селищі Нечаївці Компаніївського району (Лариса Гайда), комплектування музейних колекцій обласного краєзнавчого   музею   та   його   відділу – літературно-меморіального  музею Юрія Яновського у
с. Нечаївці Компаніївського району (Павло Рибалко), діяльність нечаївської школи ім. Юрія Яновського на сучасному етапі (Оксана Ткаченко), спогади земляків-односельців Юрія Яновського (Наталія Чуприна). У виступах присутніх гостей пролунали думки про щорічне відзначення Дня пам’яті Юрія Яновського, упорядкування пам’ятних місць, пов’язаних з його іменем та осучаснення нечаївського літературно-меморіального музею Юрія Яновського, створення туристичних маршрутів та популяризацію імені українського письменника-романтика.

 Для заходу відділ краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського створив книжкову виставку творів письменника та літератури про нього, а обласний краєзнавчий музей представив найперші експонати, пов’язані з Юрієм Яновським, що були передані до фондів музею у 1955 році дружиною письменника Тамарою Юрївною Жевченко-Яновською.

 

 2

 

 3

 4

 

7

 

6

 

верхушка Кропивницкий