Новини

1

 

У рамках відзначення Дня державного Прапора та Дня незалежності України Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм 24 серпня 2014 року на Театральній площі Кропивницького було створено виставку «Символ, що об’єднує».

На виставці були представлені прапори із фондових зібрань обласних краєзнавчого і художнього музеїв, обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського, обласного центру народної творчості.

Знаковими експонатами виставки стали прапор України, який використовували представники Кіровоградського обласного осередку Української Гельсінської спілки у кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Цей стяг був переданий музею колишніми членами спілки, а нині активними громадськими діячами С.К. Сорокою та В.П. Полтавцем.

Поруч з прапором обласного осередку Української Гельсінської спілки майорів прапор Української Повстанської армії, з яким колишній член УПА і політв’язень Семен Климович Сорока брав участь у подіях Революції Гідності.

Особливі експонати виставки – прапори, омиті кров’ю наших земляків у зоні АТО, бійців колишніх 17-го і 42-го батальйонів територіальної оборони – прапори Кіровоградської області та два державних прапори України. Особливий прапор – прапор України з підписами бійців
3-го окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України.

На виставці також були представлені стяги декількох громадських та волонтерських організацій, які проводять активну допомогу бійцями АТО та членам їхніх родин.

Загалом виставка «Символ, що об’єднує» справила позитивне враження на мешканців і гостей Кропивницького. Під час роботи вона поповнилася ще одним експонатом – прапором Окремої роти 17-го батальйону територіальної оборони.

 

2

 

3

 

4

 

верхушка Кропивницкий