Новини

1

22 серпня 2017 року о 11.00 у виставковому залі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід «Краса і велич символів державних», присвячений дню Державного прапора України та 26-й річниці проголошення незалежності України.

Вітаючи присутніх, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна акцентувала увагу на тому, що державні символи є духовною основою формування сучасної української нації. Для українців багатьох поколінь саме синьо-жовтий прапор став потужним джерелом національної свідомості в боротьбі за незалежність своєї держави.

Учасники заходу переглянули документальний фільм «Історія державного прапора України» та дізналися багато нового про символіку нашого народу починаючи з часів Київської Русі.

Громадський активіст, волонтер Джоган Микола Петрович, у своєму виступі, розповів про добровольців 17-го батальйону територіальної оборони та захист нашими земляками суверенітету України в зоні проведення АТО.         

Ведучий заходу Шевченко Борис Леонідович ознайомив гостей музею з фотографіями, документами і матеріалами, що розповідають про боротьбу наших земляків за відновлення і розвиток власної державності.

Кандидат історичних наук, викладач КОІППО імені Василя Сухомлинського Митрофаненко Юрій Станіславович зазначив, що сьогоднішня розбудова української держави була б просто неможливою без цінного історичного досвіду і вагомих завоювань  періоду Української  революції 1917-1921рр. Активний діяч підпілля ОУН на території нашого краю Сорока Семен Климович висловив сподівання, що виховання патріотизму буде відбуватися в закладах культури на прикладах життя і діяльності героїв того часу.

Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, громадський активіст Панченко Володимир Євгенович розповів про події 1990 – 91 років в столиці України, зокрема, про підняття синьо – жовтого прапору над будинком міської ради.

 Маємо надію, що цей захід не тільки поглибить знання відвідувачів про національну символіку але і дасть змогу більш детально розкрити державотворчі процеси в Україні та маловідомі сторінки історії краю.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

  

12

 

13

 

верхушка Кропивницкий